Zásady a hodnoty

Volebný leták pre komunálne voľby 2010

12. novembra 2010, Ondrej Kvasnica 1 komentár »

Komunálne voľby 2010
Čítajte viac…

Nové osobnosti – nové myslenie – nový Trenčín

3. novembra 2010, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

novyTrencin.skStrana Sloboda a Solidarita od svojho vzniku presadzuje vlastnú Politiku otvorených dverí a túto líniu si drží aj pred komunálnymi voľbami. Je postavená na troch princípoch:

SLUŠNOSŤ | čestné postoje, dobré hospodárenie, zodpovednosť
SLUŽBA | odbornosť, viac ochoty, menej byrokracie
OTVORENOSŤ | zapojenie občanov do správy mesta, dialóg, spolupráca – nielen pred voľbami, ale počas celého volebného obdobia
Čítajte viac…

Som otvorený kandidát

1. novembra 2010, Ondrej Kvasnica 1 komentár »

Otvorený kandidátAko kandidát na poslanca Mestského zastupiteľstva v Trenčíne uznávam nárok občanov na podrobné informácie o faktoroch, ktoré by mohli ovplyvňovať moje rozhodovanie ako politika vo funkcii. Vyznávam zásady transparentnosti a predchádzania možnému konfliktu medzi záujmom verejným a osobným. Chcem sa správať otvorene, čestne, objektívne, profesionálne, a preto som sa zapojil do projektu politikaopen. Moja stránka otvoreného kandidáta obsahuje podrobné informácie o mojich príjmových a majetkových pomeroch, a zaväzujem sa aj ako zvolený poslanec stránku pravidelne pravdivo a úplne aktualizovať, aby mali občania vždy presné, včasné a vyčerpávajúce informácie, na základe ktorých sa budú vedieť rozhodnúť o dôvere voči mojej osobe.

Byť občanovi partnerom

6. júna 2010, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

PartnerstvoDostal som e-mail od potenciálnej voličky, ktorá chválila, že sa jej páči strana Sloboda a Solidarita, avšak zároveň vyjadrila isté obavy. Pridala otázku: „Čo budeme môcť urobiť my, obyčajní ľudia, keď nás sklamete?“ To ma podnietilo k hlbšej úvahe o vzťahoch medzi voličmi a politikmi.

Našla by sa aj veľmi jednoduchá odpoveď: Keď je volič sklamaný, môže dať svoj hlas v najbližších voľbách niekomu inému. To je prakticky jediné, čo zákon garantuje, na druhú stranu, pre mnohých občanov je asi aj to príliš, lebo túto možnosť nevyužívajú. Každopádne vidím priestor pre ďalšie aktivity, ktorými možno počas celého volebného obdobia sklamania riešiť, resp. im priamo predchádzať.
Čítajte viac…

Predstavujeme ôsmich kandidátov SaS, voľby do NR SR 12.6.2010

5. mája 2010, Ondrej Kvasnica 1 komentár »