Facebook

Problém nie je v internetoch, ale v ľuďoch

4. marca 2011, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

V dnešnej Pikiho rade na piatok Čo nenapíšeš, to sa nikto nedozvie som si prečítal, čo sám dlho nosím v hlave:

Prestaň na internete publikovať informácie o sebe, ktoré nemá niekto vedieť. Keď ich tam nenapíšeš, tak sa ich nik nedozvie.
Ak niečo neurobíš, nik sa nedozvie, že si to urobil. Ak sa neožerieš na verejnosti, nikto neuverejní fotku, ako sa ožratá vyzliekaš.

Doplnil by som ešte tretiu chybu, ktorej sa ľudia na internete dopúšťajú, a to skutočnosť, že sa často utvárajú predčasné závery na základe prvých dojmov z nereprezentatívnej vzorky informácií.

Čítajte viac…

Ako mi môžete pomôcť?

7. júna 2010, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

K mojej kandidatúre na poslanca NR SR dostávam hlavne pozitívne ohlasy. Mnohí sa mi čudujú, že sa angažujem v politike, keďže ju berú ako nejaké zlo, ale keď už do toho idem, tak mi držia palce. Avšak tým to väčšinou aj končí, pričom voľby nevyhrávajú tí, ktorým sa najviac držia palce, ale tí, čo dostanú najviac hlasov. Preto potrebujem vašu aktívnu podporu, aby bol výsledok dostatočný na postup do parlamentu.

Pomôcť môžete aj v prípade, ak viac preferujete inú stranu alebo kandidáta. Vo svojom okolí zrejme máte voličov s rôznymi politickými názormi, a ak im dáte do pozornosti moju kandidatúru, niekoho to môže zaujať a ja by som získal hlas.
Čítajte viac…

Byť občanovi partnerom

6. júna 2010, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

PartnerstvoDostal som e-mail od potenciálnej voličky, ktorá chválila, že sa jej páči strana Sloboda a Solidarita, avšak zároveň vyjadrila isté obavy. Pridala otázku: „Čo budeme môcť urobiť my, obyčajní ľudia, keď nás sklamete?“ To ma podnietilo k hlbšej úvahe o vzťahoch medzi voličmi a politikmi.

Našla by sa aj veľmi jednoduchá odpoveď: Keď je volič sklamaný, môže dať svoj hlas v najbližších voľbách niekomu inému. To je prakticky jediné, čo zákon garantuje, na druhú stranu, pre mnohých občanov je asi aj to príliš, lebo túto možnosť nevyužívajú. Každopádne vidím priestor pre ďalšie aktivity, ktorými možno počas celého volebného obdobia sklamania riešiť, resp. im priamo predchádzať.
Čítajte viac…