Politika

Digitalizácia / informatizácia / elektronizácia v praxi (na Slovensku)

14. apríla 2017, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

QR kódKolkové známky nahradili e-kolky. Už nie je treba tlačiť a distribuovať špeciálne nefalšovateľné známky. E-kolok je dlhý reťazec znakov (v mojom prípade 172), teda niečo ako bezpečné jednorazové heslo. Heslo dostanem za poplatok a keď na nejakom úrade použijem správne heslo (platné, ešte nepoužité a v správnej hodnote), poskytne mi službu. Kým boli fyzické kolky, priamo na nich bola uvedená hodnota a opakované použitie bolo nemožné tým, že sa kolky odovzdávali a znehodnocovali. E-kolok je záznam v databáze, kde je okrem iného k nemu uvedená jeho hodnota a či nebol už použitý. Heslo zložené zo 172 znakov si asi nikto len tak ľahko nezapamätá, preto sa pri kúpe e-kolku na ľahšiu manipuláciu generujú QR alebo iné kódy, z ktorých sa dá zosnímať, a tlačia sa na potvrdenia (alebo zasielajú e-mailom). Potiaľto to teoreticky všetko dáva celkom zmysel.

Potreboval som zaplatiť súdny poplatok. Kedže za informatizáciu verejnej správy som za seba zo svojich daní už zaplatil dosť, rozhodol som sa ušetriť na poštovnom či ceste na podateľňu súdu a využil som neslávnu Elektronickú schránku na portáli slovensko.sk. V tomto príbehu však prekvapivo nehrá zápornú úlohu. Naskenoval som potvrdenie s QR kódom e-kolku a pomerne bez ťažkostí ho odoslal.

Včera som od súdu dostal poštou výzvu o predloženie originálu potvrdenia o úhrade súdneho poplatku.

Digitálny líder verzus Úrady, ktoré zaostali v minulom storočí – 0 : 1
Dobrá práca!

Voľby do NR SR 2016

8. marca 2016, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

Ďakujeme

Vážení priaznivci, naši voliči!

Ďakujeme za to, že ste nám pomohli dosiahnuť vo voľbách rekordný výsledok. Umožňuje nám usilovať sa zostaviť vládu a v nej realizovať reformný program, ktorý sme sa zaviazali napĺňať. Urobíme maximum, aby sme nesklamali dôveru a dosiahli čo najviac k tomu, aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť. Čítajte viac…

5. marca do NR SR volím 23, aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť

31. januára 2016, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

Volebný program SaS – Parlamentné voľby 2016

31. januára 2016, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

Volebný leták pre voľby do NR SR 2016

30. januára 2016, Ondrej Kvasnica Žiadne komentáre »

Volebný leták Čítajte viac…