Komunálne voľby 27. november 2010, TRENČÍN

Volám sa Ondrej Kvasnica a pochádzam z Trenčína. Profesijne som kybernetik, ekonóm a pedagóg. V súčasnosti pôsobím na Ústave inžinierskej pedagogiky a humanitných vied MTF STU v Trnave ako doktorand, a zároveň som konateľom firmy OKweb s.r.o. so zameraním na informačné technológie pre administratívu.

Na rozdiel od mnohých občanov som politiku nikdy nevnímal ako absolútne zlo, ktorému je nutné sa vyhýbať a najlepšie sa o to nijako nezaujímať. Politika ovplyvňuje naše životy, preto som vždy pokladal za prirodzené využiť možnosť ovplyvňovať politiku, a aspoň vo voľbách svojim výberom eliminovať politikov, čo by to obávané zlo mohli spôsobovať.

Za posledné roky sa však situácia na Slovensku prudko zhoršila, a to nielen kvôli kríze, na ktorú sa mnohí stále vyhovárajú, ale predovšetkým kvôli (ne)konaniu našich politikov. Pokladám za veľmi dôležité nadviazať na úspešné reformy v predchádzajúcich obdobiach a navrátiť Slovensko k prosperite. Jeden človek sám toho v politike veľa nezmôže, preto oceňujem, že minulý rok vznikla nová strana Sloboda a Solidarita, ktorá si zakladá predovšetkým na čestnosti a odbornosti.

Toto boli dôvody, prečo som sa rozhodol osobne angažovať v politike a kandidovať za SaS na poslanca NR SR. Chcel som pomôcť strane, s ktorej zásadami a cieľmi sa plne stotožňujem, aby mala čo najlepšiu pozíciu pri ich presadzovaní. Naše snaženie bolo úspešné a Sloboda a Solidarita sa dostala nielen do parlamentu, ale aj do vlády. Teraz je na rade komunálna politika.

Kandidujem na poslanca Mestského zastupiteľstva v Trenčíne a na tejto stránke vám do volieb 27. novembra 2010 predstavím seba, mojich spolukandidátov a náš volebný program. Prihláste sa na odber správ cez RSS, alebo sa staňte mojimi fanúšikmi na Facebooku, aby vám nič neuniklo.

Ondrej Kvasnica, Ing.

 

Minority Report

Otvorený a komunikatívny Trenčín

Ako kybernetik sa v rámci mojej profesie zaoberám predovšetkým informačnými systémami, komunikáciou, riadením, prenosom informácií. Svojim zákazníkom sa snažím zabezpečiť, aby získali vždy všetky potrebné informácie jednoducho, pokiaľ možno automaticky. Práve v tejto oblasti činnosti mesta Trenčín vnímam veľké nedostatky, ktoré pokladám za veľmi dôležité riešiť.

Problém 1. Jednosmerná komunikácia

Jedným z príkladov prejavu tohto problému sú Oficiálne stránky mesta Trenčín, na ktorých zástupcovia úradu publikujú informácie o rôznych udalostiach v meste, avšak chýba priestor pre jeho občanov, aby sa mohli k nim vyjadriť. Pritom napríklad v článku Park pod Juhom mení svoju tvár by sa mali zodpovední priamo dožadovať spätnej väzby, ako sú s výsledkami ich práce občania spokojní, ale skôr to vyzerá, že ich to nezaujíma. Štandardom na internete je v súčasnosti mať ku každému článku otvorenú diskusiu, možnosť pridať komentár.
 

Čítajte viac…

Výsledky komunálnych volieb 2010

Richard Rybníček
V Trenčíne nastali po komunálnych voľbách zásadné zmeny, ako na poste primátora, tak aj v mestskom zastupiteľstve. Voľby primátora s prehľadom pri takmer 6 násobnom počte hlasov vyhral Richard Rybníček, čím voliči dali jednoznačne najavo nespokojnosť s vedením mesta Branislavom Cellerom. V zastupiteľstve namiesto koalície SDKÚ-DS + KDH + HZDS bude mať väčšinu strana SMER-SD.
 

Ja som dostal dôveru 320 voličov, čo nestačilo na získanie kresla v mestskom zastupiteľstve, ale aj tak si to veľmi vážim a ďakujem!

Čítajte viac…

Nové osobnosti – nové myslenie – nový Trenčín

novyTrencin.skStrana Sloboda a Solidarita od svojho vzniku presadzuje vlastnú Politiku otvorených dverí a túto líniu si drží aj pred komunálnymi voľbami. Je postavená na troch princípoch:

SLUŠNOSŤ | čestné postoje, dobré hospodárenie, zodpovednosť
SLUŽBA | odbornosť, viac ochoty, menej byrokracie
OTVORENOSŤ | zapojenie občanov do správy mesta, dialóg, spolupráca – nielen pred voľbami, ale počas celého volebného obdobia

Z týchto základných pilierov našej politiky sa odvíjajú všetky ostatné body nášho volebného programu.

Devätnásť kandidátov SaS v komunálnych voľbách 2010 – NOVÉ OSOBNOSTI – NOVÉ MYSLENIE – NOVÝ TRENČÍN.

Čítajte viac…

Vaši kandidáti v mestskej časti STRED

3. Ľuboš Balušík, 19. Pavol Kašuba, 6. Vlasta Brlejová, 26. Ondrej Kvasnica

3. Ľuboš Balušík, 19. Pavol Kašuba, 6. Vlasta Brlejová, 26. Ondrej Kvasnica

V mestskej časti Stred vnímame najviac problémy s organizáciou dopravy, dopravnou obslužnosťou a parkovaním v centre mesta, a tiež sledujeme ako život v historickom centre mesta vymiera, ako málo mesto využíva svoj turistický potenciál. Sme si vedomí, že v najbližších rokoch sa bude vzhľad centra výrazne meniť v súvislosti s modernizáciou železničnej trate, a uvedomujeme si svoj prípadný diel zodpovednosti pred budúcimi generáciami.

Čítajte viac…

 
Kandidátov SaS v Trenčíne podporujú: Richard Sulík, Jozef Mihál, Juraj Miškov, Ľubomír Galko, Daniel Krajcer

Sulíkovci zabojujú o Trenčín s Rybníčkom

Strana Sloboda a solidarita (SaS) v Trenčíne pôjde do komunálnych volieb samostatne a na post primátora podporí Richarda Rybníčka. Na poslanecké posty postavia 19 kandidátov.

„Rozhodnutie nevstúpiť do koalície so stranami, ktoré sú zodpovedné za terajší chod mesta, strana SaS vyhodnotila ako jediné akceptovateľné pre svojich voličov a sympatizantov, u ktorých prevláda pocit nespokojnosti so súčasným vedením mesta a želajú si zmenu,“ uviedla Kaščáková.

Čítajte viac…

 
Trenčín čakajú zmeny... a preto buďte pri tom. Richard Rybníček

Pridaj komentár