Voľby do NR SR 2016

8. marca 2016, Ondrej Kvasnica Pridaj komentár »

Ďakujeme

Vážení priaznivci, naši voliči!

Ďakujeme za to, že ste nám pomohli dosiahnuť vo voľbách rekordný výsledok. Umožňuje nám usilovať sa zostaviť vládu a v nej realizovať reformný program, ktorý sme sa zaviazali napĺňať. Urobíme maximum, aby sme nesklamali dôveru a dosiahli čo najviac k tomu, aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Sloboda a Solidarita získala celkovo 12,10% platných hlasov (315 558) a 21 mandátov. V Trenčianskom kraji to bolo 11,34%, v okrese Trenčín nadpriemerných 13,96% a v meste Trenčín krásnych 18,41%. Vo všetkých prípadoch to je 2. miesto po SMER-SD. Z môjho rodného regiónu nás bude v parlamente zastupovať Renata Kaščáková a ako šiesty náhradník má reálnu šancu získať mandát ešte Ľuboš Samák.

Ja som sa poslancom NR SR zatiaľ nestal, dostal som 988 preferenčných hlasov a som 52. náhradník 🙂 Na zvolenie by som potreboval 9 467 hlasov, čo sú 3% z počtu hlasov strany, až vtedy sa berie na preferenčné hlasy ohľad. Kandidátka SaS bola plná čestných ľudí a odborníkov, takže zvolení poslanci majú moju plnú dôveru, že spoločný program budú napĺňať a ja sa rovnako budem aj bez poslaneckého kresla snažiť prispievať k zlepšovaniu situácie na Slovensku.

Tak a teraz do práce!

Pridaj komentár